GLASBENI CENTER ZVOČNA ZGODBA

Zasebni zavod za glasbeno vzgojo in izobraževanje

Menu

  • DOMOV
  • O NAS
    • KJE SMO
    • UČITELJI
  • PROGRAMI
    • ZA PREDŠOLSKE OTROKE
    • ZA OSNOVNOŠOLSKE OTROKE
    • ZA ODRASLE
  • ŠOLSKI KOLEDAR 2021/22
  • ZA STARŠE
    • INTERNI PRAVILNIK O NADOMEŠČANJU
    • KONCERTNI BONTON
    • CENIK
  • OGLEJTE SI
    • VIOLONČELO
    • KLJUNASTA FLAVTA
    • FLAVTA
    • KLARINET
    • VIOLINA
    • KLAVIR
  • GALERIJA
    • Pomladni koncert 2022
    • KONCERT UČITELJEV 1.9.2021
    • POLETNI GLASBENI DNEVI 2021
    • DAN ODPRTIH VRAT 2020
    • DECEMBRSKI KONCERT 2019
    • DECEMBRSKI KONCERT 2018
    • DECEMBRSKI KONCERT 2017
    • WIC 2017 – LYON
    • POLETNI GLASBENI DNEVI 2017
    • POMLADNI NASTOP 2017
    • 1. SREČANJE LJUBITELJEV SOLFEGGIA
    • BOŽIČNO-NOVOLETNI KONCERT 2016
    • JEZERNIKOVI DNEVI
    • POLETNI GLASBENI DNEVI 2016
    • GLASBENI POPOLDAN V DOMU SV. VIDA
    • TARTINIJADA
    • DELAVNICA – KLJUNASTA FLAVTA
    • WIC 2015 – LJUBLJANA
  • DOSEŽKI

UČITELJI


Ula Ulaga, skupinski glasbeni pouk, klavir, pevski zbor, ravnateljica

Rodila se je v Ljubljani, kjer s svojo družino živi še danes. Študirala je violino in glasbeno pedagogiko. Iz glasbene pedagogike je diplomirala l. 1994. Izpopolnjevala se je tudi na Orffovih seminarjih (1996, 1997) in pridobila Willemsovo pedagoško diplomo (l. 2008).

Z glasbeno vzgojo otrok ima več kot 20-letne izkušnje, od tega večino v javni glasbeni šoli. Od šolskega leta 2009/10 vodi Glasbene urice v Angelinem vrtcu v Ljubljani.

Leta 2014 je ustanovila Glasbeni center Zvočna zgodba.

Redno se izobražuje na različnih glasbenih seminarjih, kjer pobliže spoznava metode poučevanja glasbe (Orff, Willems, Dalcroze, Kodaly in drugi).


Mojca K. Sušnik, skupinski glasbeni pouk, klavir, korepeticije

Glasbeno pot je začela v Ljubljani s poukom klavirja, že zgodaj je korepetirala pevskim zborom ter vrsto let vodila več pevskih sestavov. Kasneje se je vpisala na Orglarsko šolo v Ljubljani, kjer je diplomirala iz orgel. Leta 2002 je diplomirala iz muzikologije in se posvetila vzgoji svojih štirih otrok. Leta 2014 je zaključila Willems izobraževanje in postala diplomirana Willems glasbena pedagoginja.

Redno se udeležuje seminarjev, tako pianističnih kot tudi drugih. Njeni učenci klavirja dosegajo na tekmovanjih odlične uvrstitve.


Elena Metelko, klavir, korepeticije

Elena Metelko je akademska profesorica klavirja, pianistka in korepetitorka, svetnica.

Rodila se je v Sankt Peterburgu in študirala klavir na akademiji za glasbo v Moldaviji. Po uspešnem zaključku študija je začela delati kot korepetitorka na Glasbeni šoli za nadarjene otroke. Kasneje jo je poklicna pot vodila v Švico (Academia Geteanum) in Nemčijo. Družino si je ustvarila v Sloveniji, kjer od leta 1994 živi in dela. Najprej je poučevala klavir in spremljala Euritmijske skupine na Waldorfski šoli v Ljubljani, učila klavir na Glasbenem Ateljeju Tartini, kasneje pa sodelovala kot korepetitorka na Glasbeni šoli Grosuplje. Kot korepetitorka je prejela visoke nagrade na tekmovanjih v Sloveniji (Temsig), Zagrebu, Dubrovniku, Beogradu, Povolettu, Trstu in drugod. Poleg tega je tudi snemala na RTV Slovenija in na Hrvaški Televiziji.

Zelo rada poučuje klavir in je prepričana, da s svojim strokovnim znanjem in dolgoletnimi izkušnjami veliko prispeva h krajšanju časa pri pripravah in količini vaj pred nastopi njenih učencev.


Uroš Gorenc, klarinet, kljunasta flavta, saksofon

Uroš Gorenc je rojen Ljubljančan. Leta 2009 je z odliko zaključil Akademijo za glasbo, smer klarinet (pedagoška in umetniška smer). Ima desetletne izkušnje s poučevanjem klarineta, saksofona in kljunaste flavte na javni glasbeni šoli. Nekaj časa pa je bil učitelj glasbe v osnovni šoli.

Na različnih tekmovanjih za klarinet, ki se jih je udeleževal kot študent ali kasneje kot učitelj, je dosegel več prvih nagrad. Svoje znanje je izpopolnjeval na številnih seminarjih za klarinet (prof. Spring, prof. Cuper, prof. Deplus, prof. Harg, prof. Beltramini).

Je tudi dirigent pihalnega orkestra DKD Solidarnost.


Jasna Rojc, kljunasta flavta, fagot

Srednjo glasbeno in baletno šolo je zaključila pri prof. J. Baniču. Študij fagota je nadaljevala na Akademiji za glasbo in ga uspešno zaključila pri istem profesorju.

Leta 1993 se je zaposlila na Glasbeni šoli Marjana Kozine v Novem mestu. Od leta 1994 poučuje na Glasbeni šoli Grosuplje, od leta 2013 pa s prekinitvami tudi na Glasbenem centru Zvočna zgodba. Njeni učenci se udeležujejo različnih tekmovanj in dosegajo odlične rezultate.

Zelo rada poučuje in tudi igra v komornih sestavih. Redno se udeležuje raznih delavnic in seminarjev za kljunasto flavto pod vodstvom prof. M. Bajt in drugih zanimivih glasbenih izobraževanj.

Pravi: “Delo z otroki in mladimi me zelo veseli, saj pri poučevanju napredujem tudi sama.”


Marija Štular, violina, komorni orkester

Svojo glasbeno pot je začela na Glasbenem Ateljeju Tartini pri prof. Vildani Repše, kasneje pri prof. Vlado Repšetu. V tem času se je večkrat udeležila seminarjev pri profesorjih E. Čugajevi, G. Turčaninovi, L. Sorokowu in Violeti S. Huart. Poleg individualne vaje se je veliko posvečala tudi komornemu muziciranju. Z godalnim kvartetom je l. 2005 na tekmovanju TEMSIG dosegla 3. mesto. Večkrat se je kot solistka udeležila tekmovanj v Sloveniji in v tujini (Zagreb, Goriza). Vzporedno z glasbeno šolo je obiskovala Gimnazijo Poljane, kjer je l. 2008 maturirala. Študij violine je nadaljevala na ljubljanski akademiji za glasbo pri prof. D. Bravničarju, pri katerem je diplomirala z odliko junija 2013. Kot solistka je l. 2011 nastopila z M. Udovičem in Mladimi ljubljanskimi solisti (zdaj Ljubljanskimi solisti) na Ljubljanskem gradu, poleg tega pa vsako leto pripravi solo recital. Nastopa širom po Sloveniji.

Poleg obiskovanja seminarjev pri W. K. Ozim, I. Ozimu in V.S. Huart, kjer je nadgrajevala solistično tehniko, se trenutno izpopolnjuje predvsem v orkestrski igri.

Junija 2014 je uspešno opravila avdicijo za Orkester Slovenske filharmonije, kjer je bila zaposlena za sezono 2014/15 za določen čas in s katerim še vedno vsak mesec sodeluje. Prav tako pa sodeluje tudi z drugimi domačimi in tujimi orkestri, kot so SNG Opera in balet Ljubljana, SNG Maribor, No borders Orchestra, Zurich Chamber Players, Ljubljanski solisti ter pri ostalih priložnostnih projektih.

Od leta 2014 tudi poučuje, kar jo zelo veseli in bogati.


Vladimir Kovačič, violončelo

Vladimir Kovačič se je pri šestnajstih vpisal na ljubljansko Akademijo za glasbo in se uspešno boril s potrpljenjem svojega učitelja za violončelo C. Škerjanca. Po diplomi se je izpopolnjeval na takrat leningrajskem Konservatoriju Rimskega-Korsakova, doma pa izdal prozni prvenec Tvoji obrazi. Izkušnje iz sovjetskih glasbenih logov so bogate, a neskončne razsežnosti stalinskih čistk in sentimentalno reminiscence so mu nekoliko pokvarile posluh, pravi šaljivo, vendar je dobil za železno zaveso navdih za novo knjigo Bele noči in nekoliko črni dnevi. Po pridobitvi naziva violončelist specialist se je zaposlil na Srednji glasbeni in baletni šoli v Mariboru, z občasnimi koncerti nekaj časa ohranjal glasbeno kondicijo, v prostem času napisal zbirko kratkih zgodb Pregrada, čez njo pa preskočil na roman Življenje v glavi. Lasti si nekaj zaslug za to, da je kasneje pomagal spraviti do kruha dva vrhunska violončelista, Karmen Pečar in Luko Sulica, nič manj pa ni ponosen na “orkestraše”, učitelje in tiste, ki so postali vrhunski ljubitelji glasbe. Med vožnjami med slovensko prestolnico in Mariborom je iz železniških tirov vzklil Vlak. V tem času je postal zagrizen tekač in na ljubljanskem maratonu nosilec bronaste medalje v kategoriji veteranov. Potem se je v romanu Leteti in živeti zakopal v slovensko podzemlje in tam je filmski zvezdnik Sylvester Stallone srečal žrtve povojnega terorja. Od tam se je povzpel na andske vršace in do višinskih rekordov. Sveži zrak pod njimi mu je dobro teknil. Rezultat tamkajšnjih magičnih formul sta romana Imperij pripovedovanja in Neizpeta andska koloratura, polna spevnih melodij na podlagi humorno ubrane harmonije. Ni čudno, da se je z družino za štiri leta odpravil v Južno Ameriko. Od tam se je pred kratkim vrnil, da bi dokončal svoja zadnja romana, V krempljih cvetja in Slovenski mrtvaški kvartet.


Barbara Spital, flavta, kljunasta flavta

Flavtistka Barbara Spital je študentka magistrske stopnje flavte na Akademiji za glasbo v Ljubljani v razredu red. prof. K. Šantl Zupan. Nižjo glasbeno šolo je končala na glasbeni šoli Fran Korun Koželjski Velenje pri prof. M. Ušen Tkalčec, srednješolsko izobraževanje pa na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana pri prof. M. Lipovšek.

Nastopala je na številnih tekmovanjih kot so državno tekmovanje TEMSIG 2010, 2013 in 2019, mednarodno tekmovanje EMONA 2011 in 2013, mednarodno tekmovanje Davorin Jenko 2011 in 2017, mednarodna tekmovanja Svirel v Štanjelu, Ars Nova v Trstu, Petar Konjović v Beogradu in Anton Eberst v Novem Sadu, kjer je dosegla visoke rezultate.

Kot solistka je sodelovala s Simfoničnim orkestrom Slovenske filharmonije (2020), nastopala v glasbenem ciklu Prisluhnimo v Križankah (2014), v ciklu Dobimo se na Magistratu (2018). Nastopila je na dobrodelnih koncertih Lyons kluba in leta 2014 postala članica simfoničnega orkestra Ljubljana International Orchestra v sklopu Branimir Slokar Academy. Leta 2016 je bila izbrana v projektu Side by side in tako nastopila s Kraljevim orkestrom Concertgebouw Amsterdam. Redno sodeluje tudi z orkestri, kot so Simfonični orkester RTV Slovenija, Simfonični orkester Slovenske filharmonije, Simfonični orkester SNG Opera Ljubljana in Simfonični orkester Akademije za glasbo.

Udeležuje se mojstrskih tečajev in festivalov pri priznanih slovenskih in tujih profesorjih (M. Zupan, M. Grahek, J. Beaudiment, A. Lieberknecht, S. Winker, W. Hase in drugi).

Flavto poučuje od leta 2016.

Urša Lojen, klavir, korepeticije

Urša Lojen (1997) je pričela z igranjem klavirja pri osmih letih v Glasbeni šoli Rogaška Slatina pri prof. Josipu Tkalcu in kasneje pri prof. Andrei Seljan Drofenik. Glasbeno izobraževanje je nadaljevala na I. gimnaziji v Celju, v programu umetniške gimnazije pri profesoricama Jovanki Trifković in Simoni Moškotevc Guzej. Po opravljeni glasbeni maturi je pričela s študijem klavirja na Akademiji za glasbo v Ljubljani pri prof. Zoltanu Petru, pri katerem je junija 2019 diplomirala z odliko.

Trenutno je absolventka magistrskega študija na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Udeleževala se je raznih tekmovanj, koncertov ter se redno predstavljala z recitali. Svoje znanje je izpopolnjevala pri znanih pianistih in pedagogih kot so: Konstantin Bogino, Ruben Dalibaltayan, Simon Trpčeski, Tatjana Ognjanovič, Hinko Haas ter Andrea Seljan Drofenik.

Poleg klavirja se udejstvuje tudi na področju petja. V šolskem letu 2019/2020 je bila študentka petja pri prof. Heleni Zubanovich na Univerzi za upodabljajočo umetnost in glasbo v Gradcu, hkrati je bila dijakinja vzporednega glasbenega izobraževanja na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana v razredu prof. Mateje Arnež Volčanšek, pri kateri je letos maja zaključila 4. letnik z odliko.

S poučevanjem je pričela leta 2017 na zasebni glasbeni šoli v Ljubljani, z letošnjim šolskim letom pa bo delovala tudi kot korepetitorka. Poučevanje jo veseli in ji predstavlja izziv, saj želi otrokom približati ustvarjanje skozi glasbo.

Ana Mir, rog

Ana Mir, rojena leta 2000, je svojo glasbeno pot začela v Glasbeni šoli Škofja Loka, v razredu profesorja Igorja Maroševiča in kasneje Alojza Kompana. Po šestih letih nižje glasbene šole je svoje glasbeno izobraževanje nadaljevala na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani v razredu profesorja Metoda Tomaca. Po končanem srednješolskem izobraževanju se je vpisala na Akademijo za glasbo v Ljubljani, kjer je trenutno študentka tretjega letnika pri profesorju Boštjanu Lipovšku.

Je prejemnica različnih nagrad in priznanj na mednarodnih in nacionalnih tekmovanjih. Med drugim je leta 2019 s kvartetom rogov Et Cetera osvojila srebrno priznanje na tekmovanju Temsig. Isto leto so se kot solisti predstavili s Simfoničnim orkestrom KGBL. Leta 2020 prejela prvo nagrado in zlato priznanje na državnem tekmovanju Temsig. Sodeluje v različnih komornih sestavih, orkestrih in kot vsestranska glasbenica pogosto sodeluje z različnimi orkestri v Sloveniji in v tujini, med drugim tudi s Slovensko filharmonijo. Maja 2021 je uspešno opravila avdicijo in se pridružila Orkestru ljubljanske Opere.

Svoje znanje redno izpopolnjuje pri priznanih profesorjih, kot so Radovan Vlatković, Johannes Hinterholzer, Dale Clevenger, David Cooper, Sarah Willis, Markus Bruggaier, Szabolcs Zempléni.

Lenart Ulaga, skupinski glasbeni pouk

Lenart Ulaga (2001) se je začel glasbeno izobraževati že v predšolski dobi, ko je kot triletnik obiskoval glasbeno uvajanje po E. Willemsu. Z vstopom v šolo je začel hoditi na pouk kitare. Pod mentorstvom prof. B. Škerjanc, se je udeležil dveh kitarskih tekmovanj.  Poleg tega je obiskoval skupinsko glasbeno izobraževanje v programu glasbena vzgoja po metodi E. Willemsa.

Šolanje je nadaljeval na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana (KGBL), glavni predmet kitara, v razredu prof. M. Buciča. Obenem se je vpisal na solo petje v razred prof. J. Kubik Habjanič.

Po uspešno opravljeni maturi nadaljuje glasbeni študij na Akademiji za glasbo v Ljubljani, smer glasbena pedagogika.

Svoje glasbeno znanje ves čas nadgrajuje z obiskovanje različnih seminarjev in poletnih šol (V. Vešligaj, M. Bucič, S. Krajnčan Fojkar, A. Grafenauer, E. Grafenauer, T. Vasle)

Od jeseni leta 2018 poje v komornem zboru KGBL in pri (fantovski) Vokalni skupini Ivana Cankarja. Septembra 2021 je začasno prevzel vodenje župnijskega pevskega zbora Rakovnik in Vokalne skupine Ivana Cankarja.

Ana Prek, violina

Ana Prek (1996) se je violine začela učiti na glasbeni šoli Radovljica pri učiteljici Hermini Matjašič. Pot je jo kasneje popeljala na Škofijsko klasično gimnazijo ter Konservatorij za glasbo balet v Ljubljani ter kasneje na Akademijo za glasbo, kjer je junija 2021 magistrirala v razredu doc. Žige Branka. S poučevanjem violine je začela že v času študija in hitro je ugotovila, da je njeno poslanstvo navdušiti mlade za igranje violine in uživanje ob lepoti glasbe.

Igra v simfoničnem orkestru Cantabile, je koncertna mojstrica orkestra alumnov Škofijske klasične gimnazije, poleg tega pa svojo ljubezen do glasbe neguje tudi s petjem v mnogih vidnejših slovenskih pevskih zborih.

KONTAKT

info@zvocnazgodba.si
041 698 978

  • Facebook
  • Instagram
© 2022  GCZZ, zavod
MENU
  • DOMOV
  • O NAS
    • KJE SMO
    • UČITELJI
  • PROGRAMI
    • ZA PREDŠOLSKE OTROKE
    • ZA OSNOVNOŠOLSKE OTROKE
    • ZA ODRASLE
  • ŠOLSKI KOLEDAR 2021/22
  • ZA STARŠE
    • INTERNI PRAVILNIK O NADOMEŠČANJU
    • KONCERTNI BONTON
    • CENIK
  • OGLEJTE SI
    • VIOLONČELO
    • KLJUNASTA FLAVTA
    • FLAVTA
    • KLARINET
    • VIOLINA
    • KLAVIR
  • GALERIJA
    • Pomladni koncert 2022
    • KONCERT UČITELJEV 1.9.2021
    • POLETNI GLASBENI DNEVI 2021
    • DAN ODPRTIH VRAT 2020
    • DECEMBRSKI KONCERT 2019
    • DECEMBRSKI KONCERT 2018
    • DECEMBRSKI KONCERT 2017
    • WIC 2017 – LYON
    • POLETNI GLASBENI DNEVI 2017
    • POMLADNI NASTOP 2017
    • 1. SREČANJE LJUBITELJEV SOLFEGGIA
    • BOŽIČNO-NOVOLETNI KONCERT 2016
    • JEZERNIKOVI DNEVI
    • POLETNI GLASBENI DNEVI 2016
    • GLASBENI POPOLDAN V DOMU SV. VIDA
    • TARTINIJADA
    • DELAVNICA – KLJUNASTA FLAVTA
    • WIC 2015 – LJUBLJANA
  • DOSEŽKI